Výhodné povinné ručení

do pár minut

  • Srovnejte si nabídky ověřených pojišťoven
  • Sjednání pojištění trvá jen pár minut

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned

Pojistné riziko

Představuje míru rizika, že se přihodí událost, která bude pojistnou událostí a která tedy vyústí v povinnost pojišťovny plnit z pojištění.

Čím vyšší toto riziko je, tím více by se lidé proti němu rádi pojistili a tím méně se do toho chce pojišťovnám, respektive je při vysoké míře pojistného rizika cena pojištění odpovídající nebezpečí, že pojišťovna bude muset plnit.

Tento pojem označuje míru rizika, tedy spíše pravděpodobnost, že může nastat pojistná událost. Zatímco například u povinného ručení je pojistné riziko u slušných řidičů relativně nízké, u jiných smluv může být naopak velmi vysoké. Právě na základě těchto rizik se řada lidí pojišťuje, aby jim případné ztráty byly proplaceny. Například pokud žijete v záplavové oblasti, je pojistné riziko spojené se záplavou velmi vysoké. A podobně bychom mohli pokračovat téměř ve všech oborech. Například v oblasti havarijního pojištění se proto zkoumají i předchozí nehody samotného řidiče. Pokud neměl žádné prohřešky, je u něj pojistné riziko minimální. Naopak pokud každoročně způsobí několik nehod, je na něho již pohlíženo zcela jinak, což se může výrazně promítnout i do výše samotného pojistného, které bude pravděpodobně navýšeno. Pojistné riziko by měl často zvážit i samotný pojistník, zda se mu skutečně vyplatí se pojistit.

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned