Výhodné povinné ručení

do pár minut

  • Srovnejte si nabídky ověřených pojišťoven
  • Sjednání pojištění trvá jen pár minut

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned

Bezeškodní průběh

Klíčový ukazatel, ze kterého se vypočítává sleva z pojistného u povinného ručení, havarijního pojištění, ale do jisté míry třeba i u pojištění nemovitosti. Bezeškodní průběh představuje čas, po který jste nezpůsobili žádnou pojistnou událost, tedy v našem případě dopravní nehodu.

Když způsobíte někomu (u havarijního pojištění sobě) škodu, je Vám bezeškodní průběh zkrácen, čímž často přijdete o část slevy.

Ačkoliv se tento pojem může zdát relativně složitý, jeho vysvětlení je velmi jednoduché a prosté. Představte si situaci, kdy uzavřete s pojišťovnou nové povinné ručení. Standardně se svým vozem jezdíte až do doby, kdy se rozhodnete tuto smlouvu ukončit, například kvůli přechodu ke konkurenční pojišťovně, protože nabízí lepší podmínky. Pokud jste v průběhu tohoto období, kdy jste měli povinné ručení uzavřeno, nezpůsobil žádnou nehodu, nazývá se toto období jako bezeškodní průběh. Často může být omezeno i jiným časovým horizontem, například jednotlivými roky. Právě na bezeškodní průběh je často pohlíženo při výpočtu ceny povinného ručení, respektive bonusů za jízdu bez nehody. Samozřejmě platí, že čím delší toto období bylo, tím větší bonus vám může být přiznán, jelikož je na vás nahlíženo jako na dobrého řidiče, který jezdí bez nehod. Negativně je naopak pohlíženo na ty, jejichž bezeškodná období jsou velmi krátká.

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned