Výhodné povinné ručení

do pár minut

  • Srovnejte si nabídky ověřených pojišťoven
  • Sjednání pojištění trvá jen pár minut

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned

Autolékárnička

Autolékárnička je součástí povinné výbavy všech motorových vozidel. Liší se například lékárnička v automobilu od té v motocyklu, ale také se liší lékárnička takřka rok od roku. Poslední dvě změny proběhly v roce 2011, kdy byla zavedena nová autolékárnička, aby byla posléze kritizována a její obsah znovu změněn.

Každá autolékárnička musí obsahovat to, co přikazuje zákon, stejně tak nesmí být „prošlá“, protože má stanovenou životnost.

V současné době se jedná o naprostou nutnost, kterou musí mít každý majitel motorového vozidla ve svém autě. Je to součást povinné výbavy vozidla, a pokud ji ve svém voze nemáte, můžete riskovat vysokou pokutu. Pokud ji však máte, je nezbytné ji pravidelně kontrolovat, zda její obsah odpovídá aktuální vyhlášce a zda některým přípravkům či obvazům již neskončilo datum jejich trvanlivosti. I to je věc, na kterou se dopravní policisté při svých silničních kontrolách zaměřují. Právě autolékárnička může pomoci v dopravní nehodě, kdy pomocí vhodných obinadel či nástrojů můžete zachránit život jinému účastníkovi. Právě pro tyto případy je vhodné ji vozit na dostupném místě, aby vám byla v případě potřeby ihned k dispozici. O tom, co přesně má autolékárničk obsahovat, se vždy dozvíte buď přímo v zákoně o pozemních komunikacích, či na specializovaných webech, které se bezpečností na našich komunikacích zabývají.

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned