x

Zaškrtnutím udílím společnosti Bezvafinance s.r.o., IČ: 241 86 104 souhlas se zpracováním, uchováním a shromažďováním mých osobních údajů (vyplněných do formuláře) a prohlašuji, že jsem se seznámil s PODMÍNKAMI ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ.

Výhodné povinné ručení

do pár minut

  • Srovnejte si nabídky ověřených pojišťoven
  • Sjednání pojištění trvá jen pár minut

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned

Povinné ručení kalkulačkaPovinné ručení vozidel kalkulačka zdarma

Povinné ručení prošlo za posledních několik let značným vývojem, který ovlivnil jeho nynější podobu, jež se od té dřívější značně liší. Dříve platilo, že právě tento produkt patřil k těm nejtransparentnějším na trhu. Nabízela jej pouze jedna pojišťovna, která do svého portfolia zařadila dvě nebo tři sazby a zájemce si pak vybral tu, která mu svými parametry nejvíce vyhovovala. Dnes již povinné ručení nabízí snad všechny tuzemské pojišťovny a zorientovat se v jednotlivých nabídkách není ani trochu jednoduché. Řada zájemců se zaměřuje výlučně na cenu povinného ručení (povinné ručení vozidel kalkulačka zde). Víte, co všechno ji ovlivňuje?

  • Druh vozidla: Sazba povinného ručení je jiná pro motocykly, osobní a nákladní automobily.
  • Hmotnost vozidla: Také hmotnost vozidla ovlivňuje cenu povinného ručení.
  • Objem válců: Čím větší objem, tím je vyšší cena povinného ručení.
  • Stáří vozidla: Starší vozidla = dražší pojistné.
  • Výkon motoru: I zde platí přímá úměra uvedená výše: Čím větší výkon motoru, tím bude pojistka dražší.
  • Způsob užití vozidla: Nejnižší je tarif pro vozidla, která jejich majitel využívá pouze k soukromým účelům. Pokud budete provozovat například taxislužbu, bude pojistka pochopitelně dražší.

Náš tip: Víte, kde sehnat to nejvýhodnější povinné ručení? Kalkulačka zdarma vám dá jasnou odpověď!

Další parametry se týkají pojistníka

Pojišťovna dále zohledňuje, zda chce povinné ručení uzavřít fyzická či právnická osoba, živnostník nebo podnikatel. Přihlížet bude také k místu bydliště (ve větších městech je povinné ručení dražší). Zajímat ji bude také pojistníkův věk, ale třeba i způsob a frekvence placení. Mladší řidiči si za pojistné připlatí více, než dlouholetí řidiči s množstvím zkušeností. Výslednou cenu ve finále ovlivní i počet měsíců bez nehody nebo doba, na jakou si povinné ručení sjednáváte.

Chcete-li vědět, kdo nabízí nejvýhodnější povinné ručení, kalkulačka, která je na této stránce k dispozici zcela zdarma, vám dá relevantní odpověď!