Výhodné povinné ručení

do pár minut

  • Srovnejte si nabídky ověřených pojišťoven
  • Sjednání pojištění trvá jen pár minut

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned

Nepojištěné vozidlo znamená obrovský risk

Nepojištěné vozidlo Každé vozidlo evidované v registru motorových vozidel musí být pojištěné. Pokud tedy na parkovišti, nebo před domem vidíte své vozidlo s SPZ, musí být pojištěné. Povinnému ručení se jednoduše nevyhnete jinak, než odevzdáním SPZ, po kterém ho ale samozřejmě nesmíte provozovat. Pokud ale SPZ máte, vozidlo provozujete a nemáte sjednané a zaplacené povinné ručení, vystavujete se tím obrovským problémům, z nichž jsou některé nevyhnutelné a některé „jen když budete mít smůlu“.

Poplatky České kanceláři pojistitelů do Garančního fondu


Česká kancelář pojistitelů poměrně snadno vytřídí vozidla, která jsou sice v evidenci motorových vozidel, ale nemají sjednané povinné ručení. Vždyť je to snadné i pro každého laika – stačí na internetu zadat na stránkách bezpojisteni.cz SPZ vozidla a hned se (orientačně) dozvíte, jestli je pojištěné.

Majitelům vozidel v registru, která ale nejsou pojištěna, Česká kancelář pojistitelů pošle po čase (rozesílání probíhá po vlnách) tučný účet, který musí majitel vozu zaplatit do Garančního fondu (z něj se platí škody způsobené právě nepojištěnými vozidly, respektive jejich majiteli, než na nich ČKP tyto peníze vymůže).

Příspěvek do Garančního fondu je poměrně vysoký a činí 20-300 Kč za den, což je i více než 100 000 Kč za rok. U osobního automobilu je to maximálně čtvrtina, ale i to je mnohem více, než zaplatíte za povinné ručení, jak je ostatně vidět našich stránkách.

Pokuta

Další finanční ránu dostanete, když Vás s nepojištěným vozidlem na silnici přistihne policie. Pokuta činí 5 až 40 tisíc korun plus až 20 tisíc za to, že jste neodevzdali SPZ.

Nehoda = dluh do konce života

Ani pokuta, ani příspěvek do Garančního fondu nenahrazují povinné ručení. Způsobíte-li tedy někomu svým vozidlem škodu, budete ji muset uhradit ze svého. A i zcela běžná nehoda se kvůli škodám na majetku, zdraví a ušlém zisku může podepsat pod rozsudek celoživotního zadlužení. Neriskujte, jde o miliony i více – co je v porovnání s tím maximálně pár tisíc korun za povinné ručení?

Povinné ručení? VŽDY

Vaše povinné ručení nechrání jenom ty, kterým způsobíte škody. Naopak, chrání zejména Vás před tím, abyste tyto škody museli platit. Poškozený vždy své peníze dostane z Garančního fondu, do kterého Vás při nesjednání povinného ručení stejně ČKP donutí přispívat. Vy jste však bez povinného ručení zcela bez ochrany a vyhlídek na jakoukoliv úsporu – naopak, mnohonásobně se Vám to nevyplatí.

Ani to nejdražší povinné ručení není nic proti výše zmíněným problémům. My Vám navíc rádi pomůžeme v srovnání cen, díky kterému nebude Vaše povinné ručení tak citelným zásahem do Vašeho rozpočtu.

Chcete i Vy ušetřit na pojištění?

Porovnat povinné ručení ihned